İdare Heyeti Üyemiz Selahattin Baki: Bir defa daha bir ekibin, bir topluluğun kayrıldığının ispatını yaşıyoruz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yönetim Konseyi Üyemiz Selahattin Baki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kararı ve gündemle ilgili Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Yöneticimiz Baki, “Öncelikle yazılı açıklama yaptık fakat yazılı açıklamanın üstüne de bir iki satır söylemek farz oldu. İki gün evvelki demecimi hatırlarsak; orada aslında bunun gönülsüz, isteksiz ve önlemsiz bir biçimde PFDK’ya sevk edildiğini ve işin buraya varacağını zati öngörmüştük. Bunu öngörmemek esasen saflık olurdu. O gün önlemsiz olarak sevk ederek sufleyi verdiler. Bugün de cezayı bir maç açıklayarak; tiyatronun son perdesini yürürlüğe koydular. Büyükekşi federasyonunun cevaplaması gereken çok kolay sorular var. Şayet birtakım tezlerdeki üzere bu imaj ve fotoğraf montajsa o vakit niçin ceza aldı? O bir maç cezayı da almaması lazım. İmajlar montaj değilse neden önlemsiz sevk ve neden bir maç? Tekrar son derece saçma sapan bir durumla karşı karşıyayız. Bunun bu türlü olacağı zati belirliydi. Bunun yol haritası birkaç gün evvel bizim önümüze kondu. Bugün de son kilometre taşı olarak önümüze sunuldu. Bugün Türk futbolunun MR’ı çekilmiştir. MR sonucu da belirlidir. Hastalık muhakkak, teşhis aşikâr, virüs belirli, yapılması gerekenler belli…

Her ne kadar yaşanan bu hadise Ankaragücü-Galatasaray maçında da olmuş olsa verilen bu karar şampiyonluk dinamiklerini de etkileyebilecek bir karar. Münasebetiyle tek taraflı ve bir topluluğun işine yarayan bu karar bir sefer daha Türk futbol kamuoyunun gözleri önünde yaşanmıştır, bu kıyım. Bir kez daha eminiz ki Büyükekşi federasyonu her zamanki vurdumduymazlığı ve her zamanki sessizliği ile olayları halının altına süpürmeye çalışacaklardır.

Sahiden kelamın bittiği yerdeyiz. Bir sefer daha bir grubun, bir topluluğun kayrıldığının ispatını yaşıyoruz.

Fenerbahçe kamuoyunu cuma gününe döndürmek istiyorum. Cuma akşamı Almanya’da Gelsenkirchen Derneğimizin balosunda Liderimizin değerli açıklamaları olmuştu. Bir ekibi kayırma üzerine bir sistemin olduğunu ve bunun artık Türk futbolunda maalesef alışılır olduğunu ve bunun karşılığında hiçbir bedel ödenmediğini ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluşundan bugüne kadar vaktinde bize çok farklı bir ruh üstlenmiş olmasından ötürü gerek ve tekrar kenetlenmemiz gerektiğini ve bu döneminde sonuna kadar çok güçlü geçeceği ile ilgili ikazlarda bulunmuştu. O ikazlarda bugün maalesef Liderimizi haklı çıkaran sonuçlarla bir kez daha karşımıza çıktı.

Bu işler gönülden olmalı, biz rica ediyoruz diye değil. Lakin Fenerbahçe topluluğu gerekli vakitlerde çok büyük kenetlenme refleksi göstermiştir. Ve fakat o vakit biz bu çeşit lobileri, bu tıp anti Fenerbahçeli, kamu vazifesini berbata kullanan insanları alt etmeyi başarmışızdır. Ortamızda 1 santimetre bile çatlak olmaması gerekiyor. Fenerbahçe topluluğunun tekrar kanatlanıp, tekrar kol kola girip tekrar o içimizdeki ruhu, tıpkı Zaferin Rengi sinemasındaki ruhla asgarî haziran ayına kadar eksiksiz, tek ses yürümemiz lazım.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; dün bir Galatasaray yöneticisi bir açıklama yapıyor. Açıklamayı dinleyen, okuyan zanneder ki biz durup dururken bir açıklama yapmışız. Halbuki kendileri koskoca bir asırlık çınara, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüne resmi ağızdan utanmazlar derlerse layıkıyla yanıtlarını alırlar. Fakat bunlar daima bu türlü. Evvel ortalığı ateşe verirler, layıkıyla bir yanıt alırlar, o karşılığı aldıktan sonra da bu türlü mağduru oynarlar, itidal daveti yaparlar.

Bundan sonra onların istediği üzere gitmeyecek bu iş. Bizim üslubumuzun değişmesi gerekiyorsa üslubumuz değişecek. Fenerbahçe topluluğunun daha agresif kenetlenmesi gerekiyorsa daha agresif kenetleneceğiz. Fakat biz şampiyonluğu sonuna kadar alanda hak ettiğimiz üzere sportif olarak kovalamaya devam edeceğiz. Ve bu çeşit lobileri yıkmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Galatasaraylı yöneticinin yaptığı açıklamayla ilgili şunu da söylemek isterim: Daha çok kısa bir vakit evvel sizin lideriniz bizim liderimiz Sayın Ali Koç’la ilgili önemli, saçma sapan akıl, mantık hudutlarını zorlayan tezlerde ve açıklamalarda bulundu. Kendilerini bir kez daha er meydanına davet ettik kamuoyu önünde centilmence, bu toplulukların büyüklüğüne ve tarihlerine yakışır formda konuşmak için. Bir kez daha ‘hayır’ dediler. Ondan sonra bir defa daha resmi ağızdan bize saldırdılar. Saldırdıktan sonra layıkıyla yanıtı alınca da bu sefer bu türlü bir refleks göstermeye çalışıyorlar. Bunlarda klasik, alışık olduğumuz, ezeli rakibimizin gösterdiği refleksler. Dünkü açıklamaları çok da ciddiye almıyorum.” dedi.

Basın Fotoğrafları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İdare Heyeti Üyemiz Selahattin Baki: Bir defa daha bir ekibin, bir topluluğun kayrıldığının ispatını yaşıyoruz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Best Pro Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin